Co zwiedzimy

Muzeum sprzętu wojskowego w Mrągowie

Muzeum Sprzętu Wojskowego w Mrągowie to prywatna placówka, założona w 2010 roku przez miejscowego kolekcjonera, Sławomira Trzeciakiewicza. Kolekcja, którą założyciel Muzeum gromadzi od wielu lat, w tym momencie liczy około 100 pojazdów. Jej perełkami są pojazdy gąsienicowe – trzy podstawowe czołgi, wykorzystywane przez Wojsko Polskie od II wojny światowej do dziś: T-34, T-55 i T-72.

 

 

Prywatna kolekcja motocykli zabytkowych Bogdana Romanowskiego

Jest  unikatowa w Polsce prywatna kolekcja motocykli oraz samochodów zabytkowych. W skład kolekcji wchodzi min. Święty Graal czyli SOKÓŁ 500 RS którego zostały wyprodukowane tylko 3 szt. Podczas zwiedzania kolekcji zostanie zapewniony posiłek w towarzystwie samego właściciela tych pięknych maszyn.

 

 

WIRAŻ PUB Bartoszyce

Jest to PUB założony przez pasjonatów motocykli oraz członków klubu motocyklowego WIRAŻ MC. Podczas wizyty w pubie zapewniamy koncert lokalnego zespołu oraz wyśmienitą atmosferę!

Wieczorem po powrocie do bazy hotelowej zapraszamy wszystkich uczestników na kolację która odbędzie się w głównej sali zamku!

 

 

Twierdza Boyen W Giżycku

Twierdza Boyen w Giżycku powstała w latach 1843 – 1855 jako obiekt blokujący strategiczny przesmyk pomiędzy jeziorami Niegocin i Kisajno. Na początku kwietnia 1843 r. król Fryderyk Wilhelm IV wydał rozkaz rozpoczęcia budowy twierdzy. Opracowany został projekt, który zakładał wybudowanie na planie sześcioboku ziemno–murowanego fortu zaporowego w bezpośrednim pobliżu miasta na tzw. Wyspie Giżyckiej.

 

 

Skansen w Węgorzewie

Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie istnieje od 1991 roku i mieści się w zabytkowym budynku o charakterze podmiejskiego dworku, który został wzniesiony około 1737 roku. I jeśli wierzyć opowieściom nie tylko „starych” ludzi, posiada swojego ducha – mężczyznę w czarnym, skórzanym płaszczu, który nocami przechadza się po skrzypiących schodach, prowadzących na piętro wiekowego dworku!

 

 

Wilczy Szaniec

Decyzje o budowie Wilczego Szańca podjęto w 1940 roku, a konkretnie 27–29 sierpnia, gdy płk Rudolf Schmundt – szef adiutantury Hitlera, dr Fritz Todt – minister uzbrojenia i amunicji, mjr Gerhard Engel – adiutant Hitlera, przeprowadzili rekonesans lasu Gierłoskiego, dobrze rokującego jako teren na przyszłą kwaterę. Hitler przybył do Wilczego Szańca wraz ze swoją świtą 24 czerwca 1941 roku. Tu spędził  łącznie 800 dni. Wokół jego osoby ogniskowało się życie wszystkich mieszkańców kwatery. W roku 1944 kwaterę zamieszkiwało ponad dwa tysiące osób, z tego zaledwie 20 kobiet

 

 

Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce

Święta Lipka – to sławne Sanktuarium Maryjne. Leży na północnym krańcu Polski, w odległości około 70 kilometrów na północny wschód od Olsztyna i 6 kilometrów na wschód od Reszla. Początki Sanktuarium Maryjnego sięgają XIV w. i znamy je tylko z opowiadań ludowych przekazywanych ustnie przez kilka wieków. Najwięcej informacji mamy w dokumentach spisanych i wydanych w XVII wieku.

 

 

Zamek w Reszlu

Od 1243 r. Reszel formalnie należał do biskupów warmińskich, ale krzyżacka załoga opuściła go dopiero w 1300 r. Budowa zamku trwała pół wieku.
Rozpoczął ją biskup Jan I z Miśni w 1350 r., kontynuował (od 1355) Jan II Stryprock, a dokończył w 1401 r. Henryk III Sorbom. Zwłaszcza ten ostatni, znany z zamiłowania do przepychu, nadał budowie dużego rozmachu – powstało wówczas m.in. skrzydło południowe z apartamentami mieszkalnymi biskupa oraz krużganki. Warownia była sprzężona z obwarowaniami miasta.

Podczas wizyty w zamku gospodarze zapewnią nam pieczenie lokalnych przysmaków oraz wspaniałą atmosferę!

Na zakończenie wydarzenia zapraszamy wszystkich uczestników na uroczystą kolację, która odbędzie się w głównej sali zamkowej zamku RYN. Podczas kolacji zapewniamy wyśmienitą zabawę przy koncercie zespołu HORPYNA.